Друк банера литого 510 г/кв.м

Друк литого банера 510 на власному обладнанні швидко та якісно. Замовити дизайн литого банера 510, доставка по Україні банера литого.

Ключові слова: ламінований банер, литий банер, банерна тканина, друк банера, друк на банерній тканині, замовити банер, якісний друк банера.

Серед широкого спектра поліграфічний послуг, які надає компанія Drukuy (www.drukuy.com.ua), чільне місце займає широкоформатний друк, а саме друк на банерній тканині.

Метою даної статті є теоретичне обґрунтування деяких особливостей друку на банерній тканині, технології виготовлення банерної тканини (ламінування, лиття), розкриття чинників, що впливають на термін експлуатації банерної тканини. 

Якість матеріалів та конструкції – одна з умов успішної реклами. 

Саме тому важливо розуміти, з чого складається реклама, що таке банерна тканина, як виготовляється банерна тканина, які види банерної тканини і т. ін. Часті питання щодо типу банера, якості друку банера, терміну експлуатації банера та інші питання наших клієнтів зумовлюють необхідність їх розкриття.

Особливості виготовлення банерної тканини. Банерна тканина являє собою вінілове полотно, в основі якого лежить сітка з поліестерової нитки. Властивості полотна характеризують зовнішній вигляд – матовість, глянець, прозорість тощо. Армована сітка надає матеріалу міцності, еластичності, довговічності і т.ін.

Виготовлення банера.

На сьогодні існує декілька видів банерної тканини, що суттєво відрізняються технологією її виготовлення. Розглянемо дві основні технології виготовлення банерної тканини методом ламінування та методом лиття. 

Метод ламінування.

Найдавніша технологія (більше 15 років) базується на принципі «бутерброда», що пояснюється так: два шари вінілової тканини та армована сітка між ними прокатується через гарячі вали і спаюються в одне ціле. Наявність армувальної сітки пояснюється необхідністю надати міцності матеріалу. Банерна тканина, виготовлена цим методом, є достатньо дешевою і відносно якісною. Ламінування використовується протягом 15 років.

Метод лиття.

Друга технологія, з використанням новіших методів виготовлення банерної тканини, пов’язана з литтям ПВХ, що дозволяє виготовити банерну тканину високої якості. Армована сітка заливається рідким ПВХ (вініловий наповнювач) після чого матеріал проходить спеціальну обробку, пропускається через спеціальний каток для надання тканині гладкості і твердості. Щодо характеристик литого банера, слід сказати, що вони, в порівнянні з ламінованим банером, значно вищі, зокрема – міцність та еластичність. Разом з цим підвищується і ціна литого банера.

Технічні характеристики банера.

При виборі банерної тканини важливо розуміти не тільки технологію її виготовлення, але також і технічні характеристики – саме вони визначатимуть цільове використання матеріалу і термін його експлуатації. Зазвичай виробники вказують характеристики банерної  тканини на сайті. Показники, на які слід звернути увагу: еластичність, термін експлуатації, міцність при роздиранні, міцність на розрив.

Еластичність.   Чи не найважливіша характеристика матеріалу. Вона визначає міру згинання і деформації тканини без видимих пошкоджень. Численні рекламні конструкції вимагають згинання матеріалу – при цьому суттєво, щоб на надрукованій стороні не залишалося слідів згину, адже це знижує привабливість банера.

Еластичність банерної тканини є суттєвою характеристикою при виборі матеріалу для зовнішньої реклами, визначенні міри деформації тканини без порушення її цілісності та однорідності (надруковане зображення не пошкоджується при монтажних роботах та експлуатації). Тобто, чи залишаться на банері заломи при складанні. Еластичність банера стає особливо важливою взимку, коли неякісний дешевий банер погано тягнеться та розгладжується, на зображеннях можуть спостерігатися заломи через деякий час після монтажних робіт. Використання більш еластичного литого банера дасть змогу провести його ідеальний монтаж та розтягнути без провисання зображення та отримати гладке рівне зображення на рекламній конструкції.

Одним з важливих факторів, що впливають на еластичність тканини, є густина – чим вона менша, тим еластичніший буде матеріал. Але, безумовно, важливо не лише це – на еластичність банера також впливає склад матеріалу, спеціальні пом'якшувальні добавки і т.ін. Слід зауважити, що в цілому лита банерна тканина значно еластичніша, ніж ламінована.

Термін експлуатації банерної тканини. Термін використання банерної тканини визначається часом, протягом якого банер не втрачає своїх базових характеристик. Цей параметр, без перебільшення, дуже актуальний при виборі рекламного носія, визначенні необхідного часу перебування інформації на рекламному носії. Термін використання банерної тканини (не менше 440 мг/см2) може бути від 2-4 років, а деякі (особливо це стосується литих банерів) можуть мати термін експлуатації до 7-ми років. Проте, слід пам’ятати, що при зовнішньому використанні, в силу атмосферних чинників (перепадів температури, вологості, вітру, дії мікроорганізмів і т.ін.) термін експлуатації банера може змінюватися в меншу сторону. НЕ МЕНШ ВАЖЛИВИМ АСПЕКТОМ,  що визначає час використання банерної тканини, є дотримання правил монтажу та експлуатації банерної тканини. Для якомога довшого терміну експлуатації рекламного носія ми радимо своїм клієнтам ламіновану банерну тканину не нижче 440 мг/см2 або ж литий банер 520 мг/см2. Литий банер міцніший, еластичніший, легше монтується та стійкіший до перепадів температур. Проте, якщо Ви плануєте часто змінювати рекламні оголошення, при цьому трохи зекономити, – сміливо можна замовляти ламіновану банерну тканину.

Міцність при роздиранні. Під міцністю при роздиранні розуміємо силу, яку необхідно прикласти до тканини, щоб розірвати її вздовж волокон. Вимірювання цієї характеристики відбувається через надрізання і подальшого роздирання в напрямку основи і в зворотному. Відзначимо, що ламінована банерна тканина і тут не суттєво, але уступає литій банерній тканині. Збільшення міцності банерної тканини на розрив збільшується за рахунок уведення додаткових ниток.

Міцність на розрив. Так характеризується сила, яка необхідна для розривання плоскої банерної тканини шириною 5 см в напрямку її довжини. Перевагу в міцності на розрив має банерна тканина: її міцність в середньому складає 2300 Н/5см (230 кг на 5 см.). Ламінована банерна тканина з аналогічними характеристиками має міцність лише 1000 Н/5см (100 кг на 5 см).

Види банерної  тканини визначаються ступенем прозорості і поділяються на три види  Frontlit (малопрозора) Backlit (прозора) Blockout (непрозора). Детальніше про особливості кожного виду тканини ми згадували у попередній статті Особливості виготовлення банерної продукції.

Друк на банерній тканині. Якщо мова йде про друк банера, для рекламної поверхні – широкоформатний друк банерів на щит, брандмауер, чи перетяжку, тобто для впливу на потенційного покупця з відстані більше 3-х метрів – тоді необхідно обирати ламінований банер від 440 мг/см2 або литий банер. Для зображень зовнішньої реклами на великих площах ми пропонуємо литий банер 510 мг/см2, адже ця тканина міцніша щодо провисання та вітрових навантажень.

З думкою про Вас

Компанія Drukuy – Ваша онлайн-поліграфія

ПЕРЕЙТИ ДО МАГАЗИНУ>>>

Comments are closed.